تبلیغات
جریان فتنه ی سال 1388 - سیره امین ویژه بررسی ابعاد مدیریت رهبر معظم انقلاب در فتنه 88
 
جریان فتنه ی سال 1388
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : رضا غریبی
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما كدام كشور بیگانه در جریان فتنه نقش بیشتری داشته است؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لطفا به ادامه مطلب رجوع كنید سیره امین ویژه بررسی ابعاد مدیریت رهبر معظم انقلاب در فتنه 88

خبرگزاری رسا ـ ویژه نامه سیره امین با موضوع بررسی ابعاد مدیریت رهبر معظم انقلاب در فتنه 88 منتشر شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، ویژه نامه سیره امین با موضوع بررسی ابعاد مدیریت رهبر معظم انقلاب در فتنه 88 به همت معاونت سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها منتشر شده است.

از مطالب برجسته این ویژه نامه می توان به «نقش رهبری در تبدیل تهدیدها به فرصت ها»، «عمق سی ساله فتنه از آغاز تا فرجام»، «حرکت ناب تشیع اتصال مستیقم رهبری با توده است»، «پیرامون رویش ها و ریزش های انقلاب در فتنه اخیر»، «رهبری رهرو حقیقی راه امام»، « رهبری انتهای خط امام در دوران حیات امام بوده است»، «رویکرد رهبر معظم انقلاب در قبال فتنه ها در مقایسه با سیره علوی»، «دفاع از حریم قانون و ایستادگی ولی فقیه در برابر بدعتهای غیر قانونی»، « پیرامون مقایسه مدیریت رهبری و امام راحل در فتنه ها»، «کسی که آیت الله خامنه ای را بشناسد نگران نمی شود» و «مدیریت رهبری از نگاه ملل عرب و جنبش های مقاومت اسلامی» اشاره کرد.

در بخشی از گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین صدیقی پیرامون توجه به عنایات الهی و استمداد از ائمه معصومین در سیره امام (رحمة الله علیه) و رهبر انقلاب آمده است: «آنچه مسلم است قبل از انقلاب، حکومت سر تا پا ظلم و زور شاه به دستور امریکا حکومت نظامی کرد اما امام در نهایت قاطعیت گفت که به این حکومت نظامی اعتنا نکنید. این پیدا بود که از یک روزنه ای خبر گرفته که این جور با اطمینان می گوید. و اتفاقا همین اعتنا نکنید و بریزید در خیابان ها امضا کرد. این دست غیب بود و به زبانش آمد. در قضیه طبس، در قضیه بنی صدر، در قضیه هشت سال جنگ تمام عیار با شرق و غرب. آن روز هم شوروی سابق حمایت مستقیم از صدام را بر عهده داشت و همه امکانات جنگی را در اختیار عراق قرار می داد و هم بلوک غرب شامل امریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان که مواد شیمیایی و اتمی و همه چیز به آنها دادند، این هشت سال جنگ با تمام دنیا با نبود عده و عُده کافی جز یک عنایت غیبی هیچ چیز دیگری نبود. در کودتای نوژه همین طور بود. یک سگی وارد یک خانه ای شد و سلاح ها کشف شد و یک توطئه ای ظاهر شد؛ از عنایات غیبی پروردگار منان بود. امام ازدنیا رفت، همه دنیا دنبال این بود که امام برود این پرچم بیفتد و هیچ کسی هم جای امام را نمی گیرد. ولی خدا آقا را ذخیره کرده بود که کسی هم پیش بینی نمی کرد. روزی ای بود که از جایی رسید که کسی فکر نمی کرد. حتی کسانی که از موقع ریاست جمهوری حضرت آقا حاضر نبودند زیر بار ریاست جمهوری ایشان بروند در خبرگان آن روز بی اختیار بلند شدند و رأی به رهبری آقا دادند و این موج احساسات سراسری آقا یک گرایش تمام عیار وجودی را نسبت به ایشان نشان می داد یِر به یِر جای امام (رحمةالله علیه) را پر کرد. این جز یک حمایت غیبی هیچ چیز دیگری نمی تواند باشد. هیچ مقدمات سیاسی نداشت از قبل. قائم مقامی درست کرده باشند، تبلیغاتی کرده باشند؛ اوضاع اینجوری نبود؛ یک مرتبه یک جریانی پیش آمد و تمام امیدهایی که دشمن به رفتن امام بسته بود، آن امیدشان نا امید شد و دوستانی که نگران بودند همه آرام شدند . یکی از پدیده های قطعی پروردگار متعال این است. بعد هم جریانات بعدی، طوفانهایی که بعد از امام وزید شدیدتر از طوفانهای قبل بود. خصوصا جریان هجده تیر و جریان فتنه انتخابات، هر دو جریان جریان براندازی بود. و تنها و تنها خود آقا حرکت کرد. می گویند که تنها نبود اما تنهای تنها بود.»

نوع مطلب :
برچسب ها :